Skuteczne leczenie zmarszczek ust botoksem

Skuteczne leczenie zmarszczek ust botoksem

Skuteczne leczenie zmarszczek ust botoksem – iniekcja zmarszczek warg to jeden z najpopularniejszych zabiegów w estetycznej chirurgii plastycznej i to nie tylko dlatego, że jest to zabieg małoinwazyjny, ale także dlatego, że usta czy okolice ust mają bardzo istotny wpływ na ogólny wygląd twarzy. Wraz z wiekiem od górnej wargi w kierunku nosa i od dolnej wargi w kierunku podbródka często rozwijają się drobne zmarszczki ust, tzw. fałdy plisowe, które jednak mają duży wpływ na wyraz twarzy.

Rozpoznaj plisowane fałdy

Zmarszczki ust – często nazywane również zmarszczkami plisowanymi, zmarszczkami palacza lub zmarszczkami okołowargowymi – to małe, drobne zmarszczki, które promieniują bezpośrednio nad górną wargą w kierunku nosa i bezpośrednio pod dolną wargą w kierunku brody. Ponieważ biegną pionowo, wizualnie przypominają plisowaną spódnicę i stąd ich specjalne imię.

Jest to bardzo typowe dla tych zmarszczek w jamie ustnej, że często pojawiają się one tylko na górnej wardze na początku i są zwykle widoczne tylko wtedy, gdy usta są poruszane, np. Czubek warg. Jednak wraz z wiekiem drobne zmarszczki pojawiają się również na dolnej wardze. Zwykle można je zobaczyć bez ruchu. Drobne zmarszczki sprawiają, że twarz wygląda na kilka lat starszą. Ponadto kobietom, co zrozumiałe, przeszkadza fakt, że ich szminka osadza się w drobnych zagłębieniach.

Przyczyny zmarszczek warg

Skuteczne leczenie zmarszczek ust botoksem
Skuteczne leczenie zmarszczek ust botoksem

To połączenie aktywności mięśni i zmniejszającego się z wiekiem kolorytu skóry, które jest odpowiedzialne za pojawianie się zmarszczek na ustach.

Usta są utworzone głównie przez mięsień w kształcie pierścienia zwany mięśniem zamykającym usta. Jest to szczególnie podkreślane podczas pochylania ust, na przykład podczas całowania, palenia lub jedzenia. Dlatego drobne zmarszczki są często nazywane zmarszczkami palacza.

Wraz z wiekiem skóra coraz bardziej traci elastyczność i tkankę podtłuszczową , co również wpływa na kontur ust. Jednocześnie skóra wokół ust jest bardzo mocno obciążona mimiką twarzy, co szybko powoduje powstawanie widocznych zmarszczek, szczególnie w tym rejonie. Jednak nie tylko energiczny ruch mięśnia zamykającego usta np. Poprzez palenie papierosów ma wpływ na pojawianie się zmarszczek na wargach. Również promieniowanie UV i predyspozycje genetyczne sprzyjające powstawaniu zmarszczek.

Na zmarszczki ust użyj botoksu i kwasu hialuronowego

W celu usunięcia już istniejących, drobnych zmarszczek szczególnie przydatna jest iniekcja kwasu hialuronowego. Wgłębienia mogą być specjalnie wypełnione, dzięki czemu okolice ust znów wyglądają świeżo i gładko. Jednak ważne jest, abyś pracował w bardzo ukierunkowany i odmierzony sposób , ponieważ w przypadku nadmiernego oprysku może powstać tak zwany dziób papugi. Nie wydaje się to naturalne. Dobrzy specjaliści polegają więc na kilku sesjach i bardzo cienkim kwasie hialuronowym. Oprócz działania wypełniającego kwas hialuronowy ma również właściwości wspomagania nawilżenia skóry i stymulowania jej własnej regeneracji.

Dodatkowo w klinice M-Estetica zaleca się stosowanie botuliny (botoksu) w celu uniknięcia powstawania dalszych zmarszczek. Ponieważ zmarszczki na wargach są głównie spowodowane aktywnością mięśni zamykających usta, botox jest bardzo skutecznym lekarstwem. Botox rozluźnia mięśnie, a mniejsza aktywność prowadzi do mniejszej liczby zmarszczek. Podobnie jak w przypadku stosowania kwasu hialuronowego, podczas wstrzykiwania botoksu wymagana jest absolutna ostrożność. Tylko umiarkowana dawka prowadzi do naturalnego i pięknego efektu.

Botox rozluźnia mięśnie przez około trzy do czterech miesięcy. Jednak zmarszczki są redukowane przez długotrwałe „oduczenie” ruchu, a mięśnie mogą również zużywać mniej siły. Efekt ten może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy.

Podsumowanie: zalety i wady botoksu na zmarszczki koło ust

Botoks stosowany na zmarszczki wokół ust ma swoje zalety i wady. Główną zaletą jest skuteczność w redukcji tych zmarszczek, co prowadzi do wygładzenia skóry i odmłodzenia wyglądu twarzy. Zabieg jest szybki i nie wymaga czasu rekonwalescencji, co sprawia, że jest wygodny dla osób o intensywnym trybie życia. Dodatkowo, efekty są widoczne już po kilku dniach.

Jednakże, botoks ma również wady. Efekty są tymczasowe i wymagają regularnych powtórzeń zabiegu (zazwyczaj co 3-6 miesięcy), co może być kosztowne. Niewłaściwe wykonanie zabiegu może prowadzić do nienaturalnego wyglądu i ograniczenia ekspresji twarzy. Istnieje także ryzyko niepożądanych efektów ubocznych, takich jak opuchlizna, siniaki, czy asymetria. Ważne jest, aby zabieg był przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę, aby zminimalizować ryzyko i zapewnić bezpieczeństwo.

Ostatecznie, decyzja o zastosowaniu botoksu na zmarszczki wokół ust powinna być dobrze przemyślana i oparta na konsultacji z wykwalifikowanym specjalistą, który może ocenić indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta.

Źródło : https://plastische-chirurgie-giessler.de/mundfaeltchen-erfolgreich-mit-botox-behandeln/