Wymarzone wakacje, czyli lot do Tajlandii

Wymarzone wakacje, czyli lot do Tajlandii

Wymarzone wakacje, czyli lot do Tajlandii: ilość pracy jest tak duża, że nie tylko wyczerpuje ciało i umysł, ale także uniemożliwia mówienie o jakiejkolwiek kreatywności. Dlatego mimo pracy w nadgodzinach i ciężkiej pracy praca jest coraz gorsza i coraz bardziej męcząca. Pracoholicy często przynoszą ogromne zyski, ale potrafią też niszczyć ciała i rodziny. Najbardziej oddani pracy ludzie nie wyjeżdżają nawet na urlopy, a do pracy przychodzą z chorobą i gorączką. Może czas wreszcie skorzystać z zaległego urlopu i zafundować sobie porządny urlop pełen słońca, morza i różnych kultur?

Aspekt finansowy

Niestety, polskie realia często przytłaczają tęsknotę za dalekimi, dzikimi wyprawami na niezbadane kontynenty. Najczęstszą barierą są finanse. Niestety ceny większości wyjazdów są europejskie, a dochód polski. Dlatego ludzie szukają tanich ofert na wakacje, święta i inne święta. Jeśli mieszkają blisko granicy, to też zwykle nie wyjeżdżają daleko, ograniczając się do terytorium Polski lub sąsiedniego kraju.

Podczas gdy wakacje pod palmami mogą być drogie, wakacje w najpopularniejszym mieście w Polsce też nie należą do najtańszych. Jak na polskie morze ceny są zabójcze. Jeśli planujesz tam wakacje, lepiej pojechać dalej, gdzie zapłacisz tyle samo i będziesz mieć widok na błękitny ocean i palmy. Nad Bałtykiem za nocleg trzeba zapłacić tyle samo, co w zagranicznych hotelach, a pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna. Więc możesz spędzić wakacje w hotelu.

Nie taki diabeł straszny, czyli tanie loty

Wakacje to doskonała inwestycja we własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Możesz tymczasowo zainwestować swoje pieniądze lub wybrać tanie latanie. co to jest? Noclegi i loty do tropików nie muszą być drogie. Na przykład każdy, kto chce spędzić wakacje na Majorce, zobaczy potrzebę wydania tysięcy dolarów na taki wyjazd. Jednocześnie okazuje się, że czasem za symboliczną opłatą można spędzić tydzień w tropikach. Są to tak zwane wakacje last minute. Mają jednak tę wadę, że nie są w stanie planować z wyprzedzeniem. Zwykle lot jest w ciągu tygodnia lub miesiąca, czasem nawet następnego dnia. Stąd cena. Linie lotnicze i biura podróży wolą sprzedawać tanie bilety last minute niż puste miejsca i płacić dodatkowo za straconych klientów.

Tanie praktyki lotnicze

Ludzie często boją się promocji, ponieważ wyobrażają sobie, że latają w ładowni i mieszkają w szałasach na plaży. Jednak to tak nie wygląda. Kupując oferty last minute, możesz podróżować, mieszkać i posiadać wszystko, co mają do zaoferowania ci, którzy kupują bilety w pełnej cenie. Jednak w przypadku taniego podróżowania trzeba liczyć się z tym, że dysponujemy ograniczoną ilością bagażu. Zwykle tylko urządzenia przenośne muszą mieć określoną wagę i rozmiar.

Dlatego osoby podróżujące tanimi liniami lotniczymi lub korzystające z wakacji last minute kupują ubrania na miejscu, aby nie wpychać ich do walizek. Niektóre są po prostu noszone na wierzchu, aby zaoszczędzić miejsce. Może to jednak nie zadziałać podczas podróży do tropików. Tanie wakacje to świetny sposób na relaks i wydanie bardzo niewielkich pieniędzy. Dlatego warto szukać ofert i stron, które są zawsze na bieżąco z najnowszymi promocjami.

Dlaczego Azja?

Wymarzone wakacje, czyli lot do Tajlandii
Wymarzone wakacje, czyli lot do Tajlandii

Marzysz o błękitnej wodzie, ciepłych falach, palmach szeleszczących na wietrze? Przydatna jest również pyszna egzotyczna kuchnia i przyjaźni mieszkańcy. Gdzie na ziemi można znaleźć taki raj? Najlepiej wyglądaj w Tajlandii, krainie uśmiechu, pikantnych potraw i zachwycających plaż. Tajlandia leży w Azji Południowo-Wschodniej. Często kojarzy się z Chinami czy Japonią, chińskim jedzeniem na wynos i odrębnym językiem.

Dopiero niedawno zaczęto zwracać uwagę na jego piękno i wyjątkowość. Oczywiście tereny te zamieszkują Azjaci. Jednak zamiast chińskich klusek i zup serwują egzotyczne potrawy, których koniecznie trzeba spróbować będąc w tym miejscu. Tajowie są mili, uśmiechnięci, bez konfliktów. Jednak to, co najbardziej podoba się turystom, to cena. Dzięki temu, że można dobrze zjeść i znaleźć dobre zakwaterowanie za niewielkie pieniądze, kraj ten jest rajem dla tych, którzy nie chcą wydawać dużo pieniędzy na wakacje.

Podróż do Tajlandii

Loty do Tajlandii też można czasem znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach. My byśmy tam nie polecieli za 100 zł, ale czasem można znaleźć bilety lotnicze i hotele ze śniadaniem za 2000 zł. Takie okazje nie zdarzają się często, więc trzymaj rękę na pulsie i regularnie sprawdzaj blogi podróżnicze, strony informacyjne i biura podróży. W większości przypadków cena biletu w obie strony do Tajlandii to około 3000. Jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że podczas całej podróży będą co najmniej 2-3 przesiadki. Nie jest to jednak tak niekorzystne, jak się wydaje. Warto skorzystać z usługi transferu na zwiedzanie. Dzięki temu możemy zobaczyć Malezję, Holandię, Austrię, Niemcy, Katar czy Singapur.

Kiedy wyjeżdżamy?

Aby docenić rajskie plaże Tajlandii i wygrzewać się w ciepłych, przejrzystych wodach, trzeba wiedzieć, kiedy się tam wybrać. Przede wszystkim warto wspomnieć, że południowa Tajlandia to jeden z najpiękniejszych regionów. Do wyboru mamy Phuket, Krabi i wiele innych miejsc. Najlepszą porą na podróż do Tajlandii jest zima. Od listopada do kwietnia pogoda jest czysta, słoneczna, a woda czysta i spokojna. Lata są bardzo wilgotne, deszczowe i gorące z wzburzonym morzem.