Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia – przegląd najpopularniejszych metod odmładzania: czy wiesz, że starzenie się skóry zaczyna się w wieku 27 lat? Ponieważ utraciliśmy zdolność do szybkiej regeneracji włókien kolagenowych, konieczne jest jak najszybsze zajęcie się starzeniem. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Zmiany skórne często obserwuje się u kobiet w wieku około 40 lat, po których widać wiek.

Lekarze medycyny estetycznej wiedzą, jak skutecznie zapobiegać ich powstawaniu. Czy wiesz, jakie zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia mogą pomóc Ci skutecznie walczyć z upływającym czasem?

Kosmetologia medyczna po 40 roku życia – kształt twarzy, dekolt, dekolt

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia
Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia

40 lat to wiek, w którym powinniśmy zwrócić uwagę na profilaktykę, aby zapobiec postępującym zmianom w skórze. Wiele kobiet zapomina, że ​​młody wygląd to nie tylko gładka twarz, ale również zadbane dłonie, szyja i dekolt. Zabiegi regeneracyjne mają na celu odżywienie wszystkich miejsc, które są stale narażone na działanie słońca, wiatru i zmiennych temperatur.

Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest zadbana, ale potrzebuje odżywienia i nawilżenia, zdecyduj się na mezoterapię – najmniej inwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który nasyca skórę mieszanką niezbędnych minerałów i witamin. czas wyjść i chcieć wyglądać nietuzinkowo. Wielu lekarzy wykonuje również mezoterapię dłoni, która jest najbardziej narażona na niekorzystne działanie czynników środowiskowych.

Czy kwas hialuronowy jest dobry po 40 roku życia?

Kwas hialuronowy jest bardzo popularną substancją w medycynie estetycznej i świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach: nawilżaniu, wypełnianiu niedoskonałości skóry, wypełnianiu linii i zmarszczek. Istnieje wiele preparatów, które należy dobierać indywidualnie w zależności od potrzeb. Kwas wchłonie się po około roku, ale kondycja skóry po aplikacji znacznie się poprawi. Dlatego tak ważny jest wybór najlepszego, kompetentnego specjalisty w swojej dziedzinie. Kwas nie równa się kwasowi – w wielu przypadkach nawet nie wiemy, jaki preparat wybrał dla nas lekarz medycyny estetycznej. Jeśli nie do końca ufasz swojemu lekarzowi, nie wahaj się zadawać pytań o pochodzenie preparatu. Im więcej wiesz o programie, tym lepiej!

Lub laser?

Dla osób po czterdziestce lasery są sposobem na przywrócenie młodzieńczej, promiennej, pozbawionej skaz skóry. Dzięki niemu usuniesz nieestetyczne naczynka, zmiany pigmentacyjne spowodowane nadmiernym opalaniem czy zmarszczki. Prawie każdy może skorzystać z terapii laserowej. Przed zabiegiem laserowym porozmawiaj ze swoim lekarzem o sprzęcie, którego będzie używał podczas zabiegu i o tym, jak powinieneś dbać o powrót do zdrowia. Laseroterapię można również połączyć z innym zabiegiem medycyny estetycznej: „wampirzym liftingiem”. W rezultacie skóra będzie goić się krócej, a efekty będą wyraźniejsze.