Witamina D

Witamina D

Witamina D i inne witaminy oraz minerały są niezbędne do naszego przetrwania. Niestety bez nich nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Więc dbanie o zrównoważony tryb życia byłoby idealne. Nie sposób nie zauważyć, że w niektórych przypadkach suplementacja może być konieczna. Jedną z najważniejszych witamin, które powinniśmy suplementować, jest witamina D. W większości przypadków warto ją suplementować. Ale który preparat wybrać? Czy krople pomogą?

Jakie są źródła witaminy D?

Jak wspomniano na początku, witamina D jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Najlepszym źródłem tej dobroczynnej witaminy jest oczywiście opalanie. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Oczywiście tylko promienie słońca. Wystawienie się na ich działanie przez piętnaście minut dziennie wystarczy, aby zapewnić sobie zalecaną dzienną dawkę tej witaminy. Z tego powodu witamina D jest często nazywana słoneczną witaminą. Musisz jednak wiedzieć, że nie każdy ma czas na codzienny spacer, nawet taki, który trwa 15 minut. Poza tym nasz klimat nie zawsze pozwala na piętnaście minut opalania się każdego dnia.

Warto również zauważyć, że niektóre pokarmy zawierają witaminę D3. Mówimy głównie o rybach, zwłaszcza tłustych. Byłyby to więc gatunki takie jak łosoś, śledź czy makrela. Ponadto jajka, ser pleśniowy i grzyby są dobrym źródłem dobrze przyswajalnej witaminy D. Nie sposób nie zauważyć, że decydując się na dietę, która powinna zapewnić nam wyższy poziom witaminy D, powinniśmy pamiętać o systematyczności. Bez niej niemożliwe jest zapewnienie odpowiedniej podaży tej cennej witaminy. Niezależnie od tego, suplementacja jest zwykle konieczna. Zdecydowanie pozycja obowiązkowa na jesień i zimę. Wtedy jest bardzo mało słońca i trudno jest uzyskać odpowiednią dawkę promieniowania słonecznego.

Dlaczego potrzebujesz witaminy D?

Witamina D
Witamina D

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele źródeł witaminy D, ale najlepsze jest światło słoneczne. Należy również wspomnieć o suplementach, które przydają się niemal każdemu. Ważne jest również, aby zrozumieć, do czego potrzebujemy tej witaminy. Cóż, okazuje się, że witamina D stymuluje układ odpornościowy. Pozwala więc zmniejszyć liczbę infekcji, które mamy w ciągu dnia. Nie sposób nie zauważyć, że ta witamina pomaga również zwalczać stany zapalne. Mowa o stanach zapalnych skóry oraz stanach zapalnych dotykających poszczególne narządy.

Należy również zauważyć, że witamina D odgrywa ważną rolę w profilaktyce nowotworów. Jest również niezbędny, jeśli walczymy z chorobami przewlekłymi wszelkiego rodzaju. Warto wiedzieć, że ta witamina jest również niezbędna do prawidłowego rozwoju kości. Między innymi zapobiega groźnej osteoporozie, która wbrew pozorom dotyka nie tylko osoby starsze.

Który suplement witaminy D3 warto wybrać?

Suplementy diety https://ukryteterapie.pl/kategoria/suplementy, w tym witamina D, powinny być bardzo wysokiej jakości. Dobrym wyborem może być witamina D3 w tabletkach. Zwykle są niewielkich rozmiarów, dlatego bardzo wygodnie jest je nosić. Jednak osoby, które mają problem z połykaniem tabletek, nadal mogą być niezadowolone z tej formy.

Krople witaminy D3 – które są najlepsze?

Dodatkowo wielu uważa, że ​​witamina D w postaci tabletek nie zawsze wchłania się tak, jak byśmy tego chcieli. Jednym z preparatów, który warto wybrać są krople witaminowe. Okazuje się, że jest wyjątkowo wchłanialny. Dodatkowo osoby, które nie połykają tabletek, również mogą przyjmować tę postać witaminy. Bez wątpienia witamina D w kroplach to idealne rozwiązanie dla dzieci. Tabletki nie są zalecane dla małych dzieci, ponieważ mogą spowodować zadławienie. Jeśli chcemy mieć pewność, że krople witaminy D3 są dostępne w wielu aptekach.

Dotyczy to zarówno aptek stacjonarnych, jak i internetowych. Nie sposób nie zauważyć, że warto przejrzeć opinie na temat przygotowania osobistego. Są one zwykle dostępne w Internecie. Aby suplementacja była skuteczna, należy zadbać o codzienne uzupełnianie witaminy D. Konieczne jest stosowanie się do zaleceń producenta. Zazwyczaj są one zawarte w ulotce dołączonej do suplementu.

Trzeba też uzbroić się w cierpliwość. Wyniki też nie pojawiają się od razu. Zwykle widzimy je po mniej więcej miesiącu regularnej suplementacji. Jeśli nie wiemy, czy dany suplement jest dla nas odpowiedni, najlepiej określić poziom witaminy D3 w naszym serum. W przeciwnym razie możemy jedynie snuć przypuszczenia, czy poziom witaminy D w organizmie jest odpowiedni. Warto również obserwować swoje ciało. Niedobór może objawiać się chronicznym zmęczeniem, częstymi infekcjami czy stanami zapalnymi.

Ukryte Terapie – witaminy i suplementy
Hasičská 551/52
Hrabůvka,
22 397 91 40
ukryteterapie.pl