Jak rozpocząć cosplay?

Jak rozpocząć cosplay?

Jak rozpocząć cosplay? Wraz z rosnącą popularnością japońskiej mangi i filmów animowanych hobby cosplayu zyskuje coraz więcej uwagi. Czym właściwie jest cosplay? Nazwa pochodzi od angielskiego wyrażenia, które można przetłumaczyć jako „play dress up”. Chociaż cosplay został opisany jako zabawa, zarówno nastolatki, jak i dorośli chętnie to robią.

Miłośnicy przebieranek naśladują swoje ulubione postacie z mangi i anime, a także książek, gier komputerowych, filmów, a nawet teledysków. Zastanawiasz się, czy to jest dla Ciebie? Chcesz rozpocząć swoją przygodę z RPG? Ten krótki poradnik jest dla Ciebie!

Najpierw wybierz swoją postać

Zanim zaczniesz odgrywać role, musisz wybrać postać, w którą chcesz się wcielić. Możesz postawić na swoich ulubionych bohaterów lub bohaterów podobnych do Ciebie. Przeważnie cosplayerzy naśladują postacie z anime, fantasy i science fiction, ale to wcale nie jest reguła. Po pierwsze, najlepiej wybrać postać, która jest stosunkowo zbliżona do ciebie wzrostem lub budową. Nie musi to być ścieżka najmniejszego oporu, ale lepiej nie wybierać najbardziej skomplikowanej postaci, jaką można sobie wyobrazić.

Wtedy możesz mieć problem ze zgromadzeniem wszystkich niezbędnych materiałów do odgrywania ról. Pamiętaj też, że jeśli zdecydujesz się zagrać bohatera, który jest Ci szczególnie bliski, łatwiej będzie Ci wczuć się w rolę i zaangażować w całą pracę. Ciekawym pomysłem są tzw. „genderbenders”, którzy tworzą dla danej postaci ubrania przeciwnej płci. W rzeczywistości wszystko zależy od Twojej kreatywności https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/kreatywne/ i fantazji!

Zaplanuj koszty i przygotuj niezbędne materiały

Trzeba przyznać, że cosplay nie należy do najtańszych zabaw. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, używając różnych przedmiotów, które już masz w domu. Jednak prawie zawsze będziesz chciał zaopatrzyć się w specjalne materiały do ​​cosplayu i kreatywne materiały do ​​kostiumów i makijażu. Jeśli jesteś początkującym i zbliża się twój pierwszy cosplay, zaplanuj i zanotuj wszystkie wydatki.

Po zaprojektowaniu stroju zrób pełną listę zakupów. Zapisz wszystko, czego potrzebujesz, aby to zrobić – główne elementy i małe rzeczy. Jeśli masz ograniczony budżet, nie kupuj wszystkiego od razu. Najpierw zaopatrz się w podstawowe przedmioty https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/narzedzia/, takie jak tkanina, pianka EVA, farba i dobry klej https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy/kleje/tasmy-kleje/. Następnie możesz kupić koraliki, wstążki i inne kreatywne przedmioty, aby dodać cenne detale do swoich strojów. Gdzie mogę kupić materiały do ​​cosplayu? Zapytaj doświadczonych cosplayerów, jakie miejsca polecają. W dobrze zaopatrzonych sklepach z artykułami rękodzielniczymi można znaleźć wiele przydatnych produktów, takich jak kreatywna pianka czy klej.

Profesjonalne produkty najlepiej kupować online. Odgrywający role online mają ogromny wybór materiałów do wyboru. W internecie znajdziesz też niejeden sklep, który sprzedaje akcesoria cosplayowe. Niektóre kreatywne artykuły warto kupować od hurtowników. Na pewno będziesz potrzebować dużo pianki EVA, więc zaopatrzenie się w więcej może pomóc.

Na czym będzie polegał twój pierwszy cosplay?

Jak rozpocząć cosplay?
Jak rozpocząć cosplay?

Jak stworzyć idealny cosplay? Aby odtworzona postać wyglądała realistycznie, zwróć uwagę na wszystkie szczegóły. Nie tylko same kostiumy mają znaczenie, ale także rekwizyty, fryzury i makijaż https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/akcesoria/makijaz/. W sklepie z cosplayami możesz kupić gotowe kostiumy lub elementy kostiumów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić je samodzielnie. Jeśli wiesz, jak obsługiwać maszynę do szycia, możesz łatwo stworzyć kamuflaż z odpowiedniej tkaniny.

Ale kiedy jesteś nowy, załóż gotowe elementy odzieży. Możesz je np. kupić w sklepie z używaną odzieżą i zmodyfikować tak, aby przypominały strój Twojej postaci. Nie zapomnij o butach – powinny pasować do tego, co ma na sobie twój bohater! Źle dobrane buty mogą zrujnować cały Twój wygląd, więc pamiętaj, aby poświęcić wystarczająco dużo czasu na przygotowanie. Możesz zrobić rekwizyty z gliny polimerowej lub pianki EVA, które można kupić w większości sklepów z artykułami rzemieślniczymi. Unikaj tekturowych rekwizytów, nie tylko wyglądają tanio, ale są bardzo cienkie. Dobra kreatywna pianka pozwoli stworzyć niemal każdy kształt. Aby rekwizyty wyglądały tak, jak chcesz, możesz je wyszlifować lub pomalować farbą https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/malowanie/spray/ akrylową. Porowata pianka EVA https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy/pianka-eva/5mm/ nabiera błyszczącego, gładkiego wykończenia po nałożeniu na nią kleju do drewna lub farby podkładowej.

Na koniec zwróć uwagę na odpowiednią fryzurę i makijaż. Możesz kupić perukę lub ułożyć swoje naturalne włosy tak, aby przypominały Twoją postać. W Internecie można znaleźć mnóstwo peruk, ale większość nadal wymaga przycięcia i odpowiedniego zawiązania. Jeśli chodzi o makijaż, zależy to od roli, jaką odgrywasz. Czasami konieczne jest nałożenie bezpiecznej farby do ciała na całą skórę. W innych cosplayach wystarczą sztuczne rzęsy, mocne konturowanie twarzy lub zakrycie konturu ust. Pamiętaj – małe szczegóły mogą mieć duże znaczenie!

Cosplay Craft sklep cosplay, materiały do cosplay
Strzelecka 15
66-510 Bobrówko
574387508
www.cosplaycraft.pl